R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  iPhone 14 ile Gelecek Yeni Özellik Ortaya Çıktı! İşte iPhone’nin Yeni Özelliği!

  Apple’nin Eylül ayında tanıtacağı iPhone 14 için önemli sızıntılar yaşanmaya devam ediyor. Yaşanan son sızıntıda ise iPhone 14 ile birlikte geleceği açıklanan yeni özelliğin detayları ortaya çıktı. İşte o özelliğin detayları!

  Yağız Özgün Kocabaş Yağız Özgün Kocabaş 03.08.2022 17:20 1378 3 dk okuma süresi
  iPhone 14 ile Gelecek Yeni Özellik Ortaya Çıktı! İşte iPhone’nin Yeni Özelliği!
  Son Düzenleme:

  Apple’nin merakla beklenen yeni iPhone serisi “iPhone 14” tanıtımı için çok kısa bir süre kaldı. Eylül ayında düzenlenmesi beklenen Apple tanıtım etkinliğiyle ilk defa tanıtılacak iPhone 14 hakkında son dönemde yaşanan sızıntıların sayısı da arttı. Teknik özelliklerinden, tasarımına ve hatta yazılım özelliklerine kadar pek çok konuda önemli sızıntılar yaşanıyor. Yaşanan son sızıntı ise “iPhone 14 Always on Display(Her Zaman Açık Ekran)” özelliğini ortaya çıkarttı.

  iPhone 14 Her Zaman Açık Ekran Özelliği

  iPhone 14

  Tanıtım öncesi son dönemde geliştirmelerini tamamlamaya çalışan Apple, artan sızıntılarla mücadele etmeye çalışıyor. Devrim niteliğinde yeniliklerle geleceği yönünde beklentilerin arttığı yeni iPhone serisinin nasıl olacağına dair önemli ipuçları sunan sızıntılara yenileri ekleniyor. Son sızıntı ise bir iOS yazılım geliştiricisinin kişisel Twitter hesabından attığı tweet ile ortaya çıktı.

  Twitter’da yapılan paylaşıma göre Apple’nin “macOS” işletim sistemine yönelik yazılım geliştirme ortamı olan “Xcode” üzerinde iPhone 14 yazılımın Beta versiyonundan önemli bilgiler yer alıyor. Paylaşımda ayrıca ortamda “iPhone 14 Always on Display” özelliğine dair görüntülerin mevcut olduğu öne sürülerek, görselde paylaşıldı.

  Yapılan paylaşımda yer alan görsel, yeni özelliğe dair önemli ipuçları sundu. Görselde, “beyaz kilit ekranı widget’ı” yer alıyor. Bu yüzden de özellikle Android tercih edenlerin aşina oldukları Samsung tarafından Galaxy serisinde kullanılan ekran widget modeli ile çok benzer yapıda olduğu öne sürüldü. Hatta bazı kullanıcılar Samsung tarafından bu modelin 2019 yılından beri kullanıldığı ve benzerlik taşımasının çok fazla şaşırtıcı olmayacağı belirtildi.

  iPhone 14

  Apple ürünlerine dair tanıtımından önce yaptığı bilgi paylaşımlarında doğru tahminlerde bulunan MacRumors web sitesinin editörlerinden “Steve Moser” tarafından da Twitter’da yapılan paylaşım için doğrulama geldi. Yapılan değerlendirmelere göre Xcode ortamında bulunan “iPhone 14 widget” görüntülerinin fonksiyona sahip olmadığına dikkat çekilerek, bu sebeple “Her Zaman Açık Ekran” özelliği olmasının yüksek olasılık olduğuna dair yorumlar yapıldı.

  Apple’nin piyasaya sürdüğü bugüne kadarki hiçbir iPhone serisinde “Always on Display” özelliği bulunmuyordu.

  Devrim niteliğinde yeniliklerle geleceği belirtilen iPhone 14 serisinde “Always on Display” özelliğinin geleceği düşünülüyor. Hatta sadece bu özelliğin gelmesi için Apple tarafından yeni iPhone serisinde ekran yenileme hızının 1 Hz ile 120 Hz arasında yapılacağı belirtildi. 

  Henüz resmi olarak duyurulmayan bir özellik olması nedeniyle Apple tarafından önceki iPhone serilerinde de bu özelliğin kullanımına imkan verip, vermeyeceği ise bilinmiyor. Bununla birlikte yapılan değerlendirmelerde özellikle “iPhone 13 Pro” modeli özelinde bile ekran yenileme hızının 10 Hz seviyesine inmesininbatarya ömrü” açısından olumsuz etki oluşturacağı ve bu sebeple de özelliğin önceki sürümlere getirilmeyeceği değerlendirmeleri de yapılıyor.

  Apple’nin yeni özelliği “Always on Display” ile ilgili sizin düşünceleriniz neler? Görüşlerinizi yorum kısmına veya R10.NET Forum’a iletebilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Android Telefon Kullanıcıları Artık “Arşiv” Özelliğinden Yararlanabilecekler!

  Google, Android kullanıcılarını sevindirecek yeni bir özelliği daha duyurdu. Buna göre Play Store merkezli 'Arşiv' özelliği kullanıcılara sunulacak.

  Elon Musk’tan iPhone ve Android'e Gözdağı! Kendi Telefonunu Üreterek Dev Şirketleri Zora Mı Sokacak?

  Twitter'ın App Store ve Google Play’den kaldırılması dedikoduları Musk’ı sinirlendirdi. Musk, bu dedikoduları kendi telefonunu çıkarma tehdidi ile cevapladı.

  Twitter’da Yeni Bir Dönem Başlıyor! Twitter 2.0 Resmen Duyuruldu!

  Twitter’ı satın aldıktan sonra gündemden düşmeyen Elon Musk, yeni bir yeniliğe imza attı. Musk, resmi olarak Twitter 2.0 dönemini duyurdu!

  Galaksilerin Çarpışması Hubble Uzay Teleskobundan Kaçmadı! Çarpışmanın Fotoğrafları Dünya’ya Gönderildi!

  Hubble Uzay Teleskobu, iki galaksinin çarpışma anı fotoğraflarını çekti. Teleskop, çektiği çarpışma fotoğraflarını Dünya’ya gönderdi.

  iPhone 14 ile Gelecek Yeni Özellik Ortaya Çıktı! İşte iPhone’nin Yeni Özelliği!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et