R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  iOS 16 Güncellemesi Yanılttı: Mesajları Geri Çekme Özelliği Pek İşe Yaramıyor!

  Apple iOS 16 güncellemesi ile birlikte mesajları geri çekme özelliği kullanılabilir hale geldi. Ancak beta sürümünde kullanılabilir olan bu özellik yayınlanmasına rağmen sanıldığı gibi kullanılamıyor. İşte nedeni!

  Ecem
  Ecem R10 Editörü
  16.07.2022 13:19 1484 2 dk okuma süresi
  iOS 16 Güncellemesi Yanılttı: Mesajları Geri Çekme Özelliği Pek İşe Yaramıyor!
  Son Düzenleme:

  Pek çok kişi hayatının herhangi bir noktasında attığı mesajı geri çekmek istemiştir. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte bu konuda da gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Apple iOS 16 güncellemesi ile birlikte bu özellik üzerinde çalışıyor. Kullanıcıların attıkları mesajları geri çekmeleri için fırsat sunulacak. Henüz test aşamasında olan bu özelliği beta sürümü kullanıcıları test etmeye başladı. 

  Mesajları geri çekme özelliği kulağa çok hoş gelse de her zaman işe yaramıyor. Apple “iMessage” üzerinden mesajları geri çekmek için çalışmalara başladı. Ancak henüz beta sürümünde kullanılabilir olduğu için karşı tarafında beta sürümü kullanıcısı olması gerekiyor. Aksi takdirde mesajları geri çekmek pek mümkün olmuyor. İstatiksel açıdan bu pek mümkün bir ihtimal gibi gelmiyor. 

  Mesajları Geri Çekme Süresi 15 Dakika Olacak!

  Test aşamasının bitmesi ve güncellemenin her kullanıcı için kullanılabilir olması için sadece 15 dakikalık bir süre tanımlandı. Whatsapp kullanıcıları bu özelliği bir süredir kullanmaya devam ediyorlar. “iMessage” üzerinden mesajları geri çekme özelliğini denemek isteyenlerin iOS 16 beta sürümüne katılmaları gerekiyor. 

  Sadece kullanıcının kendisinin “açık beta” sürümünde olması yine mesajları çekmesi  için yeterli değil. Bunun için karşı tarafında aynı şekilde “açık beta” sürümünde olması gerekiyor. Tüm işletim sistemlerinde bütün cihazlar için aynı olması gerekiyor. Farklı cihazlarda açık beta sürümünde değilse yine mesajları geri çekmek pek mümkün olmuyor. 

  Apple Kullanıcılarını Uyarıyor

  Apple kullanıcıları bu süreçte uyardı. Bir mesajın geri çekilmesi halinde yazılım güncellemesi yapılmayan cihazlarda mesaj görünmeye devam ediyor. Düzenlenen mesajlarda ise mesajın düzenlendiğine dair bir mesaj yayınlanıyor. Bu özellik test aşamasının sona ermesinin ardından tüm kullanıcılara sunulacak. Ancak özellik yayınlanmadan önce daha opsiyonel hale getirilmesi için birtakım düzenlemelerin yapılabileceği belirlendi. 

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Android 15 Güncellemesi Alacak Vivo ve iQOO Modelleri Belli Oldu!

  Google'ın Android 15 güncellemesi alacak vivo ve iQOO modelleri belli oldu. İşte yeni işletim sistemine yükseltilecek cihazların tam listesi ve özellikleri!

  iPhone 16 Pro’nun Fiyatı Ne Kadar Olacak?

  Apple’ın yeni amiral gemisi iPhone 16 Pro’nun fiyatı hakkında söylentiler başladı. Eylül ayında tanıtılacak modelin fiyatıyla ilgili detaylar ortaya çıkıyor.

  iPhone SE 4'ün Yeni Özellikleri Ortaya Çıktı: iPhone 16 Tasarımıyla Geliyor!

  Apple, iPhone SE 4'ü 2024'ün sonu veya 2025'in başı gibi tanıtacak. Yeni model, iPhone 16 tasarımıyla modern özellikler sunacak ve Face ID teknolojisi ile gelecek.

  Xiaomi 13 Serisi için HyperOS Beta Güncellemesi Yayınlandı: İşte Yeni Gelen Özellikler!

  Xiaomi, 13 serisi için HyperOS beta güncellemesini yayınladı. Güncelleme, bellek kullanımı optimizasyonları, güvenlik yamaları ve yeni widget'larla dikkat çekiyor!

  iOS 16 Güncellemesi Yanılttı: Mesajları Geri Çekme Özelliği Pek İşe Yaramıyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et