R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  iOS 16 Güncellemesi Yanılttı: Mesajları Geri Çekme Özelliği Pek İşe Yaramıyor!

  Apple iOS 16 güncellemesi ile birlikte mesajları geri çekme özelliği kullanılabilir hale geldi. Ancak beta sürümünde kullanılabilir olan bu özellik yayınlanmasına rağmen sanıldığı gibi kullanılamıyor. İşte nedeni!

  Ecem Ecem 16.07.2022 13:19 1166 2 dk okuma süresi
  iOS 16 Güncellemesi Yanılttı: Mesajları Geri Çekme Özelliği Pek İşe Yaramıyor!
  Son Düzenleme:

  Pek çok kişi hayatının herhangi bir noktasında attığı mesajı geri çekmek istemiştir. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte bu konuda da gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Apple iOS 16 güncellemesi ile birlikte bu özellik üzerinde çalışıyor. Kullanıcıların attıkları mesajları geri çekmeleri için fırsat sunulacak. Henüz test aşamasında olan bu özelliği beta sürümü kullanıcıları test etmeye başladı. 

  Mesajları geri çekme özelliği kulağa çok hoş gelse de her zaman işe yaramıyor. Apple “iMessage” üzerinden mesajları geri çekmek için çalışmalara başladı. Ancak henüz beta sürümünde kullanılabilir olduğu için karşı tarafında beta sürümü kullanıcısı olması gerekiyor. Aksi takdirde mesajları geri çekmek pek mümkün olmuyor. İstatiksel açıdan bu pek mümkün bir ihtimal gibi gelmiyor. 

  Mesajları Geri Çekme Süresi 15 Dakika Olacak!

  Test aşamasının bitmesi ve güncellemenin her kullanıcı için kullanılabilir olması için sadece 15 dakikalık bir süre tanımlandı. Whatsapp kullanıcıları bu özelliği bir süredir kullanmaya devam ediyorlar. “iMessage” üzerinden mesajları geri çekme özelliğini denemek isteyenlerin iOS 16 beta sürümüne katılmaları gerekiyor. 

  Sadece kullanıcının kendisinin “açık beta” sürümünde olması yine mesajları çekmesi  için yeterli değil. Bunun için karşı tarafında aynı şekilde “açık beta” sürümünde olması gerekiyor. Tüm işletim sistemlerinde bütün cihazlar için aynı olması gerekiyor. Farklı cihazlarda açık beta sürümünde değilse yine mesajları geri çekmek pek mümkün olmuyor. 

  Apple Kullanıcılarını Uyarıyor

  Apple kullanıcıları bu süreçte uyardı. Bir mesajın geri çekilmesi halinde yazılım güncellemesi yapılmayan cihazlarda mesaj görünmeye devam ediyor. Düzenlenen mesajlarda ise mesajın düzenlendiğine dair bir mesaj yayınlanıyor. Bu özellik test aşamasının sona ermesinin ardından tüm kullanıcılara sunulacak. Ancak özellik yayınlanmadan önce daha opsiyonel hale getirilmesi için birtakım düzenlemelerin yapılabileceği belirlendi. 

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  iOS 16.2 Güncellemesiyle Bildirimlerdeki O Sorun Çözülecek!

  Apple, iOS 16.2 güncellemesiyle, iPhone'lardaki eski bildirimlere erişimeme sorununu çözüme kavuşturacak. iPhone kullanıcılarının eski bildirimleri gözden kaçırma sorunu, yeni güncellemeyle tarihe karışıyor.

  MIUI 14 Güncellemesi İle Gelecek Yeni Özellikler!

  Xiaomi, yakın dönemde MIUI 14 güncellemesini yapmaya hazırlanıyor. Güncelleme ile beraber gelecek özelliklere dair bazı detaylar da gün yüzüne çıktı!

  Tesla Semi İçin Geri Sayım! Elon Musk Menzili Açıkladı

  Elon Musk, Tesla Semi hakkında Twitter üzerinden bilgiler verdi. Tam yük ile 805 km menzile ulaşabilecek Tesle Semi'nin teslimatı 1 Aralık'ta başlayacak.

  Android Telefon Kullanıcıları Artık “Arşiv” Özelliğinden Yararlanabilecekler!

  Google, Android kullanıcılarını sevindirecek yeni bir özelliği daha duyurdu. Buna göre Play Store merkezli 'Arşiv' özelliği kullanıcılara sunulacak.

  iOS 16 Güncellemesi Yanılttı: Mesajları Geri Çekme Özelliği Pek İşe Yaramıyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et