R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Apple’nin Alacağı Büyük Satın Alımla Netflix’i Alacağı İddia Edildi!

  Global ölçekte ticari piyasalarda şirketler 2022 ikinci çeyrek mali raporlarını açıklamaya devam ediyor. Bu çerçevede Apple CEO’su Tim Cook tarafından mali döneme dair değerlendirmeler gerçekleştirildi. İşte büyük bir satın alımı içeren değerlendirmenin tüm ayrıntıları!

  Yağız Özgün Kocabaş
  Yağız Özgün Kocabaş R10 Editörü
  30.07.2022 13:43 1432 3 dk okuma süresi
  Apple’nin Alacağı Büyük Satın Alımla Netflix’i Alacağı İddia Edildi!
  Son Düzenleme:

  ABD merkezli teknoloji devi Apple, kurucusu Steve Jobs’un vefatının ardından yeni CEOTim Cook” liderliğinde teknoloji liderliğini sürdürmeye devam ediyor. Global ölçekte en büyük ve en değerli şirketler arasında yer alan Apple’nin 2022 2.çeyreğine dair mali dönem değerlendirmeleri dikkat çekti. Mali döneme ilişkin olarak CEO Tim Cook tarafından kapsamlı bir değerlendirme gerçekleştirildi.

  Donanım teknolojileri ve yazılım alanında önemli çalışmaları ve ürünleri bulunan Apple’nin farklı pazarlara girmekten de kaçınmadığı biliniyor. Farklı alanlarda önemli yatırımlar yapan şirketin gelecekte bu tip yatırımlara devam edeceğine dair Cook’un değerlendirmeleri arasında önemli sinyaller bulunuyor.

  2022 yılının 2.çeyrek mali dönemine ilişkin raporlarını açıklayan Apple’nin, yine büyümeye devam ettiği görüldü. Bu kapsamda söz konusu rapora dair Cook, şirket yatırımcıları ile bir araya gelerek, kapsamlı bir değerlendirme gerçekleştirdi. Bu değerlendirme sırasında da şirketin gelecekteki yeni ve büyük ölçekli satın alımlar gerçekleştireceğine dair önemli ipuçları sundu. Bu detaylarında Apple cephesinde yine oldukça büyük ölçekli bir yeni satın alımın geleceğine işaret ettiği belirtildi.

  Apple Büyük Bir Şirket Satın Alabilir!

  Apple yatırımcıları ile gerçekleştirilen toplantı da büyümesini her mali dönemde devam ettiren şirketin, hizmet yelpazesinin daha da büyümesi konusu gündeme geldi. Özellikle şirketin “dış ürünler” hususundaki politika ve düşüncelerine ilişkin sorularda Cook’a yöneltildi. Kendisine yöneltilen bu konuda sorular için Cook, böyle bir olasılığın mümkün olabileceği yönünde yanıtlar verildi. Ancak bu tip hamlelerin oldukça yüksek hassasiyeti içeren bir süreçten oluşması ve stratejik olarak hareket etmenin büyük önem taşıdığını da belirtti.

  Apple Netflix

  Strateji konusunda çok fazla bilgi paylaşmayan Cook, yatırımcıların kesinlikle şirketin yeni “potansiyel satın alımlar” konusunda piyasa araştırmalarını aralıksız sürdürdüğünden emin olması gerektiğini belirtti. Mantık çerçevesinde ve şirket stratejisine uygun olması durumunda kesinlikle bu tip satın alımlara karşı olmadıklarını belirtirken, şirketin şu anda daha küçük ölçekli satın alımlar gerçekleştirdiğini açıkladı.

  Apple’nin Alacağı Büyük Şirket Netflix Mi?

  Apple Netflix

  Toplantıda dile getirilen ve Cook’a yöneltilen sorulara alınan yanıtlar üzerinden yapılan değerlendirmelerde Apple’nin Netflix’i satın alması gibi konu gündeme geldi. Özellikle de ekonomi ve teknoloji uzmanları tarafından yapılan değerlendirmelerde böylesine bir satın alımın özellikle de Netflix’in bütçe sıkıntılarıyla mücadele ettiği bir dönemde çok mantıklı olabileceği yorumlamaları yapılıyor.

  Bazı uzmanlar ise bunun tam tersi yönünde değerlendirmelerde bulunuyor. Özellikle de Apple tarafından hizmete sunulan “Apple TV+” servisinin bulunduğuna dikkat çekiyor. Ancak bu servisin kütüphane çeşitliliği bakımından oldukça düşük kapasiteli olmasına da ayrıca dikkat çekiliyor.

  Kısa süre önce Microsoft cephesinde de büyük bir dijital yayın platformunun satın alınacağına dair haberler çıkmıştı.

  Sizce Apple, Netflix’i satın alır mı? Apple ve Microsoft’un dijital yayın piyasasındaki yatırımları sektörü nasıl geliştirir? Görüşlerinizi yorumlara veya R10.NET Forum’a yazabilirsiniz.

  2008'den bugüne profesyonel içerik yazarlığı!

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Xiaomi Civi 4 Geliyor: Tanıtımdan Önce Test Edildi!

  Xiaomi Civi 4, Snapdragon 8 Gen 3 işlemci, 16GB RAM, 1,5K ekran ve gelişmiş kamera özellikleriyle dikkat çekiyor. Cihazın, mayıs ayında tanıtılması bekleniyor!

  Exxen ve ExxenSpor Abonelik Ücretlerine Büyük Zam Geldi: İşte Yeni Fiyatlar!

  Exxen ve ExxenSpor, içerik kalitesini artırmak için üyelik ücretlerine zam yaptı. İşte güncel abonelik fiyatları!

  Windows 12, Bu Yıl Gelmeyebilir: Microsoft'tan Büyük Güncelleme Hamlesi!

  Microsoft, Windows 12 yerine, yapay zeka özellikleriyle güçlendirilmiş Windows 11 24H2 güncellemesine odaklanıyor.

  Apple'ın Windows İçin iCloud Uygulamasına Büyük Güncelleme Geldi: İşte Yeni Tasarım!

  Apple, Windows için iCloud'u yeniledi. Yeni tasarım, gelişmiş özellikler ve üstün kullanıcı deneyimi sunuyor.

  Apple’nin Alacağı Büyük Satın Alımla Netflix’i Alacağı İddia Edildi!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et