R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Apple'dan Yeni Zam: App Store Fiyatları Yükselecek!

  Apple, Avrupa ülkelerinde App Store için çıkan zam söylentilerini doğruladı. Buna göre şirketin, kısa süre içerisinde zam yapması bekleniyor. Detaylar haberimizde!

  Ecem
  Ecem R10 Editörü
  23.09.2022 17:47 1320 2 dk okuma süresi
  Apple'dan Yeni Zam: App Store Fiyatları Yükselecek!
  Son Düzenleme:

  Teknoloji devi Apple, uygulama marketi olarak kullandığı App Store için harekete geçti. Avrupa merkezli olarak yapılan bir değerlendirme sonrasında fiyat artışının gerekli olduğuna karar verildi. Apple tarafından konu hakkında çıkan söylentiler sonrasında resmi bir açıklama yapıldı. Buna göre durum doğrulandı. 

  App Store fiyatlarına zam geliyor!

  Resmi açıklama sonrasında 5 Ekim tarihinden sonra Avrupa merkezli olmak üzere App Store fiyatlarına zam gelecek. Zam oranının henüz bilinmediği ortaya çıktı. Uygulama ve uygulama içi satın alım sürecinde belirlenecek olan zamların yakın zamanda açıklanması bekleniyor. Bu zam, özellikle euro kullanımının yaygın olduğu pazarları etkileyecek. 

  Apple tarafından App Store ücretlerine gelecek zam oranı %20 olarak açıklandı. Fiyatlar, euro bazında yükselecek. Kademeli fiyat anlayışı çerçevesinde birinci kademedeki 0.99 euro ücret, gelen zamla birlikte 1.19 euro olacak. Üst seviyedeki 999 euro abonelik ücreti ise zamla birlikte 1.199 euro olacak.  

  Uzun zamandan sonra Avrupa’da yapılacak bu zammın euro kaynaklı olduğu belirlendi. Euro fiyatlarının dolar karşısında değer kaybetmesiyle zammın kaçınılmaz olduğu düşünülüyor. Avrupa’nın dışında şirket farklı bir zam lokasyonu da belirledi. Bu ülkeler arasında ‘Şili, Mısır, Japonya, Malezya, Pakistan, Polonya, Güney Kore, İsveç ve Vietnam’ gibi ülkeler yer alıyor. 

  Türkiye’de zam beklenmiyor!

  Apple, bir süredir zam çalışmalarını yürütürken bu süreçte Türkiye’deki kullanıcılar, süreci takip etmeye başladılar. Yeni dönemde Türkiye için bir zam öngörülmüyor. Apple’ın, App Store üzerindeki planları da giderek gelişiyor. 

  Apple’ın uygulama marketi üzerinden daha fazla gelir elde edebilmek için çalışmalar yapıyor. Apple'ın ayrıca, geliştiricilerin uygulamalarını bir adım daha ön plana çıkarmak adına çalışmalar peşinde olduğu öğrenildi. Planlar dahilinde yeni reklamların çıkması bekleniyor. Yeni yılla birlikte bazı değişiklikler yapacak olan firma, uygulama sayfalarında reklam gösterecek. App Store’u açanlar, ‘Bugün’ kısmına giriş yaptıkları zaman uygulamaların reklamlarını detaylı bir şekilde görebilecekler. Kurallar gereği reklamların altında ‘Reklam’ ibareleri de yer alacak. Bu durum uygulama geliştiricileri için büyük avantaj olarak görülüyor. 

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  DC’nin Yeni Evreni Tanıtıldı! İşte Yeni DC Film ve Dizileri!

  Yeniden yapılanmaya giden DC Studios, son dönemdeki hata ve sorunları gidermek için evreni sıfırlamaya karar verdi. 2025'te sinematik evrendeki tüm süper kahramanların hikayesi yeni baştan başlayacak. İşte James Gunn'ın yeni DC evreni!

  Netflix’ten Hesap Paylaşımına Karşı Yeni Önlem

  Netflix, kullanıcılar arasında şifre paylaşımına karşı yeni önlemler almaya devam ediyor. Platformun hesap şifresi paylaşımına karşı getirdiği yeni önleme dair detaylarda belli oldu.

  Redmi Note 11 Pro+ MIUI 14 Güncellemesi Aldı! İşte Yenilikler

  Xiaomi'nin Google tarafından yayınlanan "Android 13" işletim sistemi tabanlı MIUI 14 ara birimini kullanan model sayısı artmaya devam ediyor. Son olarak Redmi Note 11 Pro Plus'a MIUI 14 güncellemesi geldi.

  GeForce Now Yeni Oyunlar ile Oyuncuları Sevindirdi!

  Nvidia GeForce Now için yeni oyun listesini açıkladı. İşte 2023 Şubat ayında GeForce Now için açıklanan yeni oyunlar!

  Apple'dan Yeni Zam: App Store Fiyatları Yükselecek!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et