R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Apple’dan M3 İşlemcili iMac Geliyor! İşte Çıkış Tarihi

  M2 çip ile performansını katlayan Apple’ın M3 işlemcili iMac geliştirdiği biliniyor. Gelen son bilgilere göre M3 işlemcili iMac modeli için çok uzun süre beklenmeyecek. Apple’ın M3 işlemcili M3 işlemcili modeli beklenenden erken piyasaya süreceği belirtildi. İşte o tarih!

  Yağız Özgün Kocabaş
  Yağız Özgün Kocabaş R10 Editörü
  08.03.2023 17:14 2106 2 dk okuma süresi
  Apple’dan M3 İşlemcili iMac Geliyor! İşte Çıkış Tarihi
  Son Düzenleme:

  Apple’ın merakla beklenen yeni nesil “iMac” modelinden bilgiler gelmeye devam ediyor. Gelen ilk bilgilere göre yeni “iMac”, “24 inç” ekran boyutuna sahip olacak. Ortaya çıkan yeni iddiaya göre ise “iMac” modelinin piyasaya çıkacağı tarih beklenenden erken olacak.

  Apple ürünlerine dair başarılı sızıntılarıyla bilinen “Mark Gurman”, 24 inç iMac için yeni iddiada bulundu. iMac’a ilişkin değerlendirmelerde bulunan Gurman, şirketin yakında üretim testlerine başlayacağını açıklamıştı. Gurman yeni açıklamasında ise 2023 iMac modeli için seri üretimin 2023 Haziran ayı öncesinde başlayamayacağını belirtti. Ancak Gurman, seri üretim sürecinin başlamasından sonraki kısa süre içerisinde piyasaya sürüleceği iddiasında bulundu.

  Yeni iMac’te M3 İşlemci

  Mark Gurman, açıklamasının devamında 2023 yılında piyasaya sürülecek iMac için önemli bir iddiada daha bulundu. Gurman’a göre Apple, yeni nesil “M3çip geliştiriyor. Şirketin söz konusu “M3” işlemcinin “TMSC” tarafından geliştirilen “3 nm” teknolojisinden yararlanacağını belirtti. Böylelikle yeni nesil işlemcide hem “performans” hem de “güç verimliliği” açısından avantaj sağlayacağı belirtildi.

  iMac

  Apple’ın daha fazla dahili bileşen kapsayacağı belirtildi. Bu çerçevede de tasarımının yeniden ele alındığı iddia edildi. Ayrıca Apple, “iMac standı” için öncekilerden farklı olacak bir üretim süreci hedefliyor. Hepsi bir arada olan cihazın “24 inç” ekran boyutuna sahip olacağı daha önce sızdırılmıştı. Ayrıca 2023 iMac’in, 2021 yılında piyasaya sürülen “iMac” modelinde olduğu gibi geniş renk seçeneğiyle geleceği belirtiliyor.

  15 İnç MacBook Air Geliyor

  Analist Gurman, Apple’a ilişkin değerlendirmesinde “MacBook Air” ile ilgili bilgilerde verdi. İddiasına göre “15 inç” ekran boyutuna sahip olacak “MacBook Air” modelinin yakında piyasaya sürüleceğini belirtti. Ayrıca Apple’ın “13 inç” ekran boyutuna sahip “MacBook Air” modelinin yenilenmesini de yakında gerçekleştirecek.

  Apple, geliştirdiği ilk “Apple Silicon Mac Pro” modelini de çok kısa zaman içerisinde piyasaya sürecek. Bu 3 modelinde 2023 Nisan-Eylül döneminde piyasaya sürüleceği iddia edildi. Apple’ın yeni “MacBook Air” modellerinde geliştirdiği yeni nesil çip M3’ün yer alıp, almayacağı ise belli değil. Gurman, bu 3 modelden “13 inç” boyutundaki “MacBook Air” modelinin M3 çiple gelme ihtimali diğerlerine göre daha yüksek. 

  Apple’ın M3 çipi gündemdeyken, M2 çip performansını siz nasıl buldunuz? Görüşlerinizi yorum kısmına veya R10.NET Forum’a yazabilirsiniz.

  2008'den bugüne profesyonel içerik yazarlığı!

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  Tüm Yorumlar
  Toplam 0 Yorum

  İlgili İçerikler:

  WhatsApp’a Kanal Analizleri Özelliği Geliyor!

  WhatsApp, kanal sahiplerine kitle ve içerik performansı hakkında detaylı veriler sunacak yeni analiz özelliğini test ediyor.

  YouTube'a Yeni Özellikler Geliyor: İşte Detaylar!

  YouTube, yapay zeka destekli canlı sohbet özetleri, Google Lens araması, kanal QR kodları ve Shorts için yeni efektler gibi özellikler test ediyor.

  iOS 18 ile CarPlay’e Yeni Özellikler Geliyor: İşte Detaylar!

  iOS 18, CarPlay'e kişi fotoğrafları, sessiz mod, renk filtreleri, ses tanıma ve sesle yönlendirme gibi yenilikler getiriyor.

  WhatsApp, Yeni Görüntülü Arama Özelliklerini Duyurdu: İşte Gelen Yenilikler!

  WhatsApp, yeni görüntülü arama özellikleriyle sesli ekran paylaşımı, 32 kişilik katılımcı sınırı ve konuşan kişi vurgulama gibi yenilikler sunacak!

  Apple’dan M3 İşlemcili iMac Geliyor! İşte Çıkış Tarihi

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et