R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Apple tvOS 17 Tanıtıldı: FaceTime, Yenilenen Arayüz ve Daha Fazlası

  Apple, son saatlerde düzenlenen WWDC 2023 konferansında tvOS 17 ve Apple TV 4K için sunulacak yenilikleri açıkladı.

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  06.06.2023 15:03 2017 2 dk okuma süresi
  Apple tvOS 17 Tanıtıldı: FaceTime, Yenilenen Arayüz ve Daha Fazlası
  Son Düzenleme:

  Apple'ın WWDC 2023 etkinliğinde sunduğu en son yeniliklerden biri olan tvOS 17, bu sonbahar kullanıcılarına sunulacak. tvOS 17, yenilenmiş arayüzü, FaceTime desteği ve daha fazla özelliği ile dikkat çekiyor. İşte tvOS 17 ile birlikte sunulan inovasyonlar...

  Yenilenen Arayüz ve Ekstra Özellikler

  tvOS 17'nin sunduğu özelliklerden önce tasarımına göz atmalıyız. iPad tarzında şık ve net bir görünüm sunan tvOS 17, sistem durumunu ve aktif profil bilgilerini gösteren ve kullanıcı etkinliğinize bağlı olarak detayları ile genişleyen yeni bir Kontrol Merkezi sunuyor.

  Ayrıca, Siri Remote üzerinden Apple TV'nizi kontrol ederken, iPhone'un Kontrol Merkezini kullanabileceksiniz. iPhone'daki uzaktan kumandanızı Apple TV'nizi kontrol etmek için kullandığınızda, profil geçişi otomatik olarak sağlanacak. Sistem dili ve eşleştirilmiş AirPod'lar dahil her profil için ek ayarlar ve tercihler artık saklanıyor.

  iPhone ve iPad için FaceTime Desteği

  Apple'ın belirttiği gibi, yeni tvOS için FaceTime uygulaması, aramaları Apple TV, iPhone veya iPad üzerinden doğrudan başlatma ve ardından TV üzerinden devam ettirme imkanı sunuyor. Bu özellik, Apple'ın Continuity Camera özelliği sayesinde, iPhone veya iPad üzerindeki kamera ve mikrofonu kullanarak sağlanacak.

  Uzaktan kumandanın sizin yakınınızda mı yoksa uzakta mı olduğunu Remote Controller sayesinde anlayabileceksiniz. Ayrıca Apple, bu yıl içinde Cisco ve Zoom tarafından sunulan WebEx gibi konferans uygulamalarının da tvOS'a geleceğini duyurdu.

  tvOS 17'nin Diğer Özellikleri

  tvOS 17 ile birlikte sunulan bir diğer yenilik, Gelişmiş Diyalog özelliği. Apple'ın ifadesine göre, bu özellik, içeriklerdeki diyalogları arka plan seslerinden ayırarak daha net bir şekilde sunacak ve diyaloğu merkez kanala taşıyacak. 

  Yeni özellikler arasında Dolby Vision 8.1 desteği, Apple Fitness+ geliştirmeleri (özel planlar dahil) ve üçüncü taraf VPN desteği bulunuyor. Bu yenilikler, Apple tvOS 17'nin kullanıcı deneyimini nasıl genişleteceği konusunda bize heyecan verici ipuçları sunuyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Haftaya A101 Marketlere Android TV Box ve Tabletler Geliyor!

  18 Nisan A101 kataloğu, Android TV Box, tabletler ve çok daha fazlasını uygun fiyatlarla sunuyor. Yeni teknolojilere göz atın!

  Haftaya BİM Marketlerde Teknoloji Rüzgarı Esecek: LG ve TCL Markalı Akıllı Televizyonlar Geliyor!

  19 Nisan BİM aktüel kataloğu, TCL ve LG akıllı TV'lerden elektrikli bisikletlere kadar çeşitli teknoloji ürünleri sunuyor.

  Google Chrome Premium Resmen Tanıtıldı: İşte Fiyatı ve Özellikleri!

  Google, gizlilik konularına öncelik veren işletmeleri hedefleyerek Chrome Enterprise Premium adında yeni bir Chrome tarayıcı sürümünü piyasaya sürdü.

  WhatsApp'ın Çizim Düzenleyici Aracı Güncellendi: İşte Yeni Tasarımı ve Özellikleri!

  WhatsApp çizim düzenleyici aracı yenilendi! Yeni tasarım daha kullanışlı, 24 renk seçeneği sunuyor ve Android beta kullanıcıları için hazır!

  Apple tvOS 17 Tanıtıldı: FaceTime, Yenilenen Arayüz ve Daha Fazlası

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et