R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Apple Tedarikçisi Cirrus Logic'ten iPhone 15 İçin Açıklama: iPhone 15 Ertelenecek Mi?

  Apple'ın iPhone 15 Pro ve Pro Max modelleri hakkında yeni bir açıklama yapıldı. Apple tedarikçisi Cirrus Logic, iPhone 15 ailesindeki fiziksel tuşlar hakkında önemli bilgiler paylaştı. Buna göre iPhone 15 Pro ve Pro Max modelleri, önceki modellerde olduğu gibi fiziksel bir ana sayfa düğmesi ile gelmeyecek. Bunun yerine kullanıcılar, cihazlarını kontrol etmek için dokunmatik ekranı kullanacaklar. İşte detaylar!

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  05.05.2023 14:03 1946 2 dk okuma süresi
  Apple Tedarikçisi Cirrus Logic'ten iPhone 15 İçin Açıklama: iPhone 15 Ertelenecek Mi?
  Son Düzenleme:

  Apple'ın merakla beklenen iPhone 15 Pro ve Pro Max modelleri hakkında yeni bir açıklama yapıldı. Apple tedarikçisi Cirrus Logic, iPhone 15 ailesinde kullanılacak fiziksel tuşlar konusunda önemli bilgiler paylaştı.

  iPhone 15 Pro ve Pro Max, Fiziksel Tuş ile Gelebilir!

  Yeni iPhone 15 Pro modellerinin TSMC'nin yeni nesil 3nm teknolojisi üzerine inşa edilmiş bir A serisi çipe sahip ilk modeller olması bekleniyor. Bu yeni 3nm çip teknolojisi, işlem performansını %10 ila %15 arasında artırırken, güç tüketimini %35'e kadar azaltabileceği düşünülüyor. A17 Bionic işlemcilerin sadece iPhone 15 Pro ve Pro Max modellerinde kullanılacağını hatırlatalım.

  iPhone 15 Serisinde Type-C Teknolojisi Kullanılacak

  Apple, dört modelde de dinamik ada ile karşımıza çıkacak. Pro modellerinde titanyum çerçeve kullanılması beklenen şirket, iPhone 15 serisinde Type-C teknolojisine yer verecek.

  Taptic Engine Butonlar Hakkında Cirrus Logic Açıklama Yaptı

  Cirrus Logic, Taptic Engine butonlar ile ilgili şu ifadeyi kullandı: "Tartıştığımız HPMS fırsatları arasında, önceki hissedar mektuplarında bahsettiğimiz yeni bir ürünün bu sonbaharda piyasaya sürülmesi planlanıyor. Ancak planlandığı gibi piyasaya çıkması beklenmiyor." HPMS, Cirrus Logic'in iPhone'lardaki Taptic Engine için dokunsal sürücüleri içeren yüksek performanslı karma sinyal çiplerini ifade ediyor.

  Titanyum Kasa ve Yuvarlatılmış Kenarlarla iPhone 15 Pro Max

  Titanyum kasa ile piyasaya sürüleceği belirtilen iPhone 15 Pro Max, yuvarlatılmış kenarlar ile kullanıcıların beğenisine sunulacak. Apple, iPhone 15 Pro Max modelinde titanyum kasaya ek olarak kamera adasını büyütecek. Cihazın daha büyük kamera çıkıntısı ve geniş kamera merceği ile tanıtılacağı sızdırılan bilgiler arasında yer alıyor.

  Apple, iPhone 15 Modellerinde Sony'nin En Son Görüntü Sensörlerini Kullanacak

  Apple'ın iPhone 15 modelleri için Sony'nin en son "son teknoloji" görüntü sensörlerini kullanacağı tahmin ediliyor. Sony, fotodiyotları ve transistörleri ayrı katmanlara yerleştirerek daha fazla fotodiyot kapasitesine izin veren yarı iletken mimarisi kullanıyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Apple'ın Yeni İşletim Sistemi iOS 18 ile Büyük Değişiklikler Geliyor: Tasarım Tamamen Değişiyor!

  iOS 18 ile Apple, tasarımı ve AI özellikleriyle yenilik getiriyor. iPhone 16 için A18 çip ve gelişmiş Siri, kullanıcı deneyimini zenginleştiriyor.

  Apple'ın Yeni iPad Pro ve iPad Air Modelleri Geliyor: İşte Beklenen Özellikler!

  Apple'ın yeni iPad Pro ve iPad Air modelleri yakında! OLED ekranlar ve güçlü M3 çipi ile teknoloji dünyasında yeni bir dönem başlıyor.

  iPhone 16 Pro'nun Yeni Renk Seçenekleri Belli Oldu: İşte O Renkler!

  iPhone 16 Pro'nun yeni renkleri Titanium Gray ve Desert Titanium, şıklığı ve inovasyonu bir arada sunuyor.

  Apple, Yenilenmiş M3 MacBook Pro Satmaya Başladı: İşte Detaylar!

  Apple, M3 Pro ve M3 Max çipli yenilenmiş MacBook Pro modellerini, uygun fiyatlarla ve tam işlevsellik garantisiyle satışa çıkarıyor.

  Apple Tedarikçisi Cirrus Logic'ten iPhone 15 İçin Açıklama: iPhone 15 Ertelenecek Mi?

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et