R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Apple Tedarikçisi Cirrus Logic'ten iPhone 15 İçin Açıklama: iPhone 15 Ertelenecek Mi?

  Apple'ın iPhone 15 Pro ve Pro Max modelleri hakkında yeni bir açıklama yapıldı. Apple tedarikçisi Cirrus Logic, iPhone 15 ailesindeki fiziksel tuşlar hakkında önemli bilgiler paylaştı. Buna göre iPhone 15 Pro ve Pro Max modelleri, önceki modellerde olduğu gibi fiziksel bir ana sayfa düğmesi ile gelmeyecek. Bunun yerine kullanıcılar, cihazlarını kontrol etmek için dokunmatik ekranı kullanacaklar. İşte detaylar!

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  05.05.2023 14:03 1687 2 dk okuma süresi
  Apple Tedarikçisi Cirrus Logic'ten iPhone 15 İçin Açıklama: iPhone 15 Ertelenecek Mi?
  Son Düzenleme:

  Apple'ın merakla beklenen iPhone 15 Pro ve Pro Max modelleri hakkında yeni bir açıklama yapıldı. Apple tedarikçisi Cirrus Logic, iPhone 15 ailesinde kullanılacak fiziksel tuşlar konusunda önemli bilgiler paylaştı.

  iPhone 15 Pro ve Pro Max, Fiziksel Tuş ile Gelebilir!

  Yeni iPhone 15 Pro modellerinin TSMC'nin yeni nesil 3nm teknolojisi üzerine inşa edilmiş bir A serisi çipe sahip ilk modeller olması bekleniyor. Bu yeni 3nm çip teknolojisi, işlem performansını %10 ila %15 arasında artırırken, güç tüketimini %35'e kadar azaltabileceği düşünülüyor. A17 Bionic işlemcilerin sadece iPhone 15 Pro ve Pro Max modellerinde kullanılacağını hatırlatalım.

  iPhone 15 Serisinde Type-C Teknolojisi Kullanılacak

  Apple, dört modelde de dinamik ada ile karşımıza çıkacak. Pro modellerinde titanyum çerçeve kullanılması beklenen şirket, iPhone 15 serisinde Type-C teknolojisine yer verecek.

  Taptic Engine Butonlar Hakkında Cirrus Logic Açıklama Yaptı

  Cirrus Logic, Taptic Engine butonlar ile ilgili şu ifadeyi kullandı: "Tartıştığımız HPMS fırsatları arasında, önceki hissedar mektuplarında bahsettiğimiz yeni bir ürünün bu sonbaharda piyasaya sürülmesi planlanıyor. Ancak planlandığı gibi piyasaya çıkması beklenmiyor." HPMS, Cirrus Logic'in iPhone'lardaki Taptic Engine için dokunsal sürücüleri içeren yüksek performanslı karma sinyal çiplerini ifade ediyor.

  Titanyum Kasa ve Yuvarlatılmış Kenarlarla iPhone 15 Pro Max

  Titanyum kasa ile piyasaya sürüleceği belirtilen iPhone 15 Pro Max, yuvarlatılmış kenarlar ile kullanıcıların beğenisine sunulacak. Apple, iPhone 15 Pro Max modelinde titanyum kasaya ek olarak kamera adasını büyütecek. Cihazın daha büyük kamera çıkıntısı ve geniş kamera merceği ile tanıtılacağı sızdırılan bilgiler arasında yer alıyor.

  Apple, iPhone 15 Modellerinde Sony'nin En Son Görüntü Sensörlerini Kullanacak

  Apple'ın iPhone 15 modelleri için Sony'nin en son "son teknoloji" görüntü sensörlerini kullanacağı tahmin ediliyor. Sony, fotodiyotları ve transistörleri ayrı katmanlara yerleştirerek daha fazla fotodiyot kapasitesine izin veren yarı iletken mimarisi kullanıyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Apple Vision Pro'ya Devrim Niteliğinde Güvenlik Özelliği Geliyor: İşte Optic ID!

  Apple, 5 Haziran'da yenilikçi bir adım atarak Vision Pro karma gerçeklik gözlüğünü tanıttı. Üründe, Optic ID adı ile yepyeni bir teknoloji de kullanılacak!

  Apple'dan İkinci Bir Fiyat Artışı: İşte Yeni iPhone, iPad ve MacBook Fiyatları!

  WWDC 2023 etkinliği sonrasında kapılarını yeniden açan Apple Store, Türkiye'deki kullanıcıları bir fiyat artışı sürprizi ile karşıladı.

  Android Kullanıcıları İçin Uyarı: 100'den Fazla Tehlikeli Uygulama Bulundu!

  Google Play'de ortaya çıkan SpinOk adı verilen kötü amaçlı bir yazılım, Android kullanıcılarını hedef alıyor. Yazılım, 400 milyondan fazla kullanıcıyı etkiledi.

  Galaxy S22 Serisi İçin Yapay Zeka Destekli Fotoğraf Düzenleyicisi Geliyor!

  Samsung, fotoğraflarda problemleri giderme ve kaliteyi artırma gibi önemli işlevler sunan Galaxy Enhance-X uygulamasını Galaxy S22 serisine getiriyor.

  Apple Tedarikçisi Cirrus Logic'ten iPhone 15 İçin Açıklama: iPhone 15 Ertelenecek Mi?

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et