R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  2022’nin En İyi App Store Uygulama ve Oyunları Belli Oldu!

  Apple, her yıl olduğu gibi 2022’de de yılsonu yaklaşırken yılın uygulama ve oyunlarını ödüllendirdi. Teknoloji devi 2022 yılında App Store’da belirli kriterlere göre en iyi uygulama ve oyunları açıkladı. İşte App Store 2022 en iyi uygulama ve oyunlar!

  Yağız Özgün Kocabaş
  Yağız Özgün Kocabaş R10 Editörü
  02.12.2022 23:38 5659 14 dk okuma süresi
  2022’nin En İyi App Store Uygulama ve Oyunları Belli Oldu!
  Son Düzenleme:

  Popüler teknoloji devi Apple’ın mobil uygulama mağazası bulunuyor. 2008 yılında hizmet vermeye başlayan mağaza “App Store” adıyla biliniyor. App Store, ilk dönemlerinde “iPad” ve “iPhone” için mobil uygulamalar ihtiva ediyordu. Ancak gelişen teknolojiyle birlikte içeriğini de genişletti. Artık “Apple Watch”, “Mac” ve “Apple TV” gibi farklı platformların uygulamalarını da içeriyor. 

  Apple, her yıl App Store’da bulunan uygulamalar arasından en iyilerini seçiyor. En iyiler belirli kriterlere göre yapılıyor ve her yılın son ayında açıklanıyor. Apple CEO’su “Tim Cook”, 2022’nin en iyi App Store uygulama ve oyunlarını açıkladı. Böylelikle “2022 App Store Ödülleri” kazananları belli oldu. Bu yıl listede 16 farklı uygulama ve oyun yer aldı.

  Şirketin CEO’su Cook, yaptığı açıklamada 2022’nin kazananlarının “fonksiyonel”, “yenilikçi” ve “özgün” olduğunu belirtti. Kazanan uygulamalar dünyanın farklı bölgelerinden App Store’a yüklenen uygulama ve oyunlardan oluştu.

  2022 yılının kazanan uygulamalar, Apple platformlarını kapsadı. Her uygulama Apple dünyasında belirli işlemi veya işlevi en iyi şekilde gerçekleştirmeye hizmet ediyor. 

  App Store Nedir?

  App Store

  App Store, Apple tarafından hizmete açılan bir mobil uygulama mağazasıdır. İlk kez 2008 yılında hizmet vermeye başlamıştır. Şirketin geliştirdiği tüm cihaz ve platformlara yönelik uygulama ve oyunlar bu mağazada yer alır. App Store’da sadece Apple’ın resmi mobil uygulamaları yer almaz. Ayrıca geliştirici şirket veya kişiler tarafından da mağazaya uygulamalar eklenebiliyor.

  2022 yılında App Store’da 1.8 Milyonu aşkın uygulama bulunuyor. Ayrıca 2022 yılı istatistiklerine göre App Store, 1 haftada 175 farklı bölgeden 500 Milyonu aşkın ziyaret alıyor.

  40 farklı dil desteği bulunan App Store, “iOS” cihazlarda yüklü olarak gelir. Ayrıca iPad için “iPadOS”, Mac için “MacOS” ve Apple Watch için “WatchOS” sistemlerinde yüklü gelir. Bunun dışında Apple TV için “tvOS” sisteminde yüklü olarak gelir.

  App Store’da yer alan uygulamaların bazıları ücretli, bazılarıysa ücretsizdir. Ayrıca bazı ücretsiz uygulamaların “Uygulama İçi Satın Alım” özelliği bulunuyor.

  App Store’da teknik ve sistem araçları odaklı uygulamalar yer alır. Ayrıca App Store mobil oyunlarda bulunuyor. App Store’da 24 farklı kategori bulunuyor. Tüm oyun ve uygulamalar içerik tipine ve fonksiyonuna göre kategorize edildi. App Store kategorileri;

  AlışverişMüzik
  Dergi ve GazeteNavigasyon
  ÇocukOyunlar
  EğitimReferans
  EğlenceSağlık ve Fitness
  FinansSeyahat
  Fotoğraf ve VideoSosyal Ağlar
  HaberSpor Dalları
  İş DünyasıTıbbi
  KatalogVerimlilik
  Kamu HizmetleriYaşam Tarzı
  KitapYiyecek İçecek

  2022 App Store Ödüllerini Kazanan Uygulama ve Oyunlar

  App Store

  2022 yılının en iyi App Store uygulama ve oyunları Apple CEO’su Tim Cook tarafından açıklandı. Farklı kategorilerden ve dünyanın her yerinden gelen uygulama ve oyunlar değerlendirildi. Apple tarafından 2012 yılından beri her yıl “App Store Ödülleri” dağıtılıyor. App Store ödülünü kazananlar “mavi App Store” simgesine benzer “fiziki” bir ödülünde sahibi oluyor. Fiziki ödül %100 geri dönüştürülen alüminyumdan tasarlanıyor. Ödülün bir tarafında kazananın ismi, diğer tarafında ise App Store logosu işleniyor.

  Apple tarafından açıklanan 2022 App Store Ödülleri kazananları platformlara göre belirlendi. Kazananlar her Apple platformunun en iyileri olarak belirlendi. Yani ödüller her yıl olduğu gibi bu yılda platformlara göre dağıtıldı.

  Bu yıl dağıtılan uygulama bazlı App Store ödülleri;

  • Yılın En iyi iPhone uygulaması
  • Yılın En iyi iPad uygulaması
  • Yılın En iyi Mac uygulaması
  • Yılın En iyi Apple TV uygulaması
  • Yılın En iyi Apple Watch uygulaması

  Şeklinde oldu. Apple ayrıca 2022 yılının en iyi App Store oyunları içinde platform bazlı ödüller dağıttı. Bu yıl oyun kategorisinde ödüllerse şu şekilde;

  • Yılın En iyi iPhone oyunu
  • Yılın En iyi iPad oyunu
  • Yılın En iyi Mac oyunu
  • Yılın En iyi Apple TV oyunu
  • Yılın En iyi Apple Watch oyunu

  2022’nin En İyi App Store Uygulamaları

  App Store

  Apple, iPad, iPhone, Apple Watch, Apple TV ve Mac platformlarındaki en iyi App Store uygulamalarını açıkladı.

  2022’nin En İyi iPhone Uygulaması: BeReal

  BeReal

  Apple, 2022’nin en iyi iPhone uygulaması olarak “BeReal” uygulamasını seçti. Uygulama, 2020 yılında geliştirilmiş sosyal medya uygulamasıdır. BeReal uygulaması “Alexis Barreyat” ve “Kevin Perreau” isimli 2 Fransız geliştirici tarafından geliştirildi. Uygulama ücretsizdir.

  Uygulama iPhone kullanıcılarına her gün tek 1 adet bildirim gönderiyor. Gelen bildirimle birlikte 2 dakikalık bir fotoğraf çekim penceresi açılıyor. Kullanıcılar fotoğrafını çekerek, paylaşabiliyor. Uygulamanın temel mantalitesiyse kullanıcıların gerçek hayatını göstermesidir. Çünkü uygulamada tamamen gerçek ve oynanmamış fotoğraf paylaşılabiliyor. Herhangi bir şekilde oynanmış fotoğraf paylaşım imkanı bulunmuyor.

  Yapılan paylaşımlar “Herkese Açık” veya “Arkadaşlar” şeklinde belirlenebiliyor. Arkadaşlar, iPhone kişi listesi ile oluşturulabiliyor. Diğer kullanıcılarının BeReal paylaşımlarının görülebilmesi için mutlaka kendisinin de paylaşımda bulunması gerekiyor.

  GeliştiriciBeReal
  UyumlulukiPhone iOS 14.0 ve üzeri / iPod Touch iOS 14.0 ve üzeri
  Boyut98.1 MB
  FiyatÜcretsiz
  Yaş Sınırı12+

  2022’nin En İyi iPad Uygulaması: GoodNotes 5

  GoodNotes 5

  2022’nin en iyi iPad uygulamasıGoodNotes 5” seçildi. Uygulama 2011 yılında “Time Base Technology Limited” tarafından kullanıma sunulmuştur. GoodNotes 5, adından da belli olduğu üzere bir “not alma” aracıdır. Kullanıcılar “iCloud” senkronizasyonu yapabiliyor. Böylelikle iPad’de alınan notlara iPhone, iPod Touch ve Mac platformlarından da erişim sağlanabiliyor.

  GeliştiriciTime Base Technology Limited
  UyumlulukiPhone ve iPod Touch iOS 14.5 ve üzeri / iPad için iPadOS 14.5 ve üzeri / Mac için MacOS 11.3 ve üzeri
  Boyut587.6 MB
  FiyatÜcretsiz
  Yaş Sınırı4+

  2022’nin En İyi Mac Uygulaması: MacFamilyTree 10

  MacFamilyTree 10

  Mac platformunda 2022’nin en iyi uygulaması “MacFamilyTree 10” uygulaması seçildi. Uygulama Mac’te en işlevsel soyağacı çıkartma uygulamasıdır. Uygulama Apple Mac için 1998 yılında geliştirilmiş ve kullanıma sunulmuştur. MacFamilyTree 10 uygulaması “Synium Software GmbH” tarafından geliştirildi.

  App Store’un 2022’deki en iyi Mac uygulaması olan MacFamilyTree 10, ücretli uygulamalar arasında yer alıyor.

  Mac kullanıcıları, uygulamada kendi soyağaçlarını oluşturabiliyor. Üstelik güncel sürümünde kullanıcılara soyağacında yer alan kişilere dair “resim”, “belge” ve “ses klipi” ekleme desteği veriyor. Uygulamada “HTMLweb sayfası yaratma ve paylaşma desteği bulunuyor. Kullanıcılar Apple “iCloud” senkronizasyonu yapabiliyor. Uygulamada;

  • 3D görüntü
  • Diyagram
  • Ayrıntılı Rapor
  • İstatistik
  • Ek Değerlendirme

  Gibi fonksiyonlarda yer alıyor.

  GeliştiriciSynium Software
  UyumlulukMacOS 10.15.0 ve üzeri
  Boyut142.9 MB
  Fiyat34.99 Dolar / 799.99 TL
  Yaş Sınırı4+

  2022’nin En İyi Apple TV Uygulaması: ViX

  ViX

  Yılın en iyi Apple TV uygulaması “ViX” seçildi. 2021 yılında hizmete başlayan bir akış servisi uygulamasıdır. Servis, “TelevisaUnivision” bünyesinde hizmet vermektedir. Apple TV kullanıcıları, bu uygulamayı cihazlarına kurabiliyor. Uygulama, başta “Televisa” olmak üzere diğer “üçüncü taraf içerik sağlayıcı” içeriklerine yer verir.

  Apple TV kullanıcıları, ViX uygulamasıyla İspanyol “TV şovlarını”, “filmlerini” ve “çizgi filmleriniİngilizce dublajlı olarak izleyebiliyor. Uygulamada 100+ “TV kanalı”, binlerce “film/dizi”, “futbol ligleri” ve “haberler” yer alıyor.

  Tüm bu içerikleri reklamsız izleme için “ViX+” abonelik modeli bulunuyor. Farklı ViX abonelik modelleri bulunuyor.

  Abonelik TipiFiyat
  ViX+6.99 Dolar
  ViX+ Annual59.99 Dolar
  ViX+ Pantaya Legacy5.99 Dolar
  ViX+ Blim6.99 Dolar
  ViX+ Quarterly15.99 Dolar
  ViX+ Blim Annual Legacy59.99 Dolar
  ViX+ Pantaya Annual Legacy49.99 Dolar

  ViX servisi uygulaması Apple TV dışındaki platformları da desteklemektedir. Diğer Apple platformları iPhone, Mac ve iPad uyumluluğu da bulunur. ViX uygulamasının kullanılabildiği diğer platformlar arasında;

  • Amazon Fire TV
  • Google Chromecast
  • Roku
  • Android TV
  • Android Telefon ve Tablet
  • Windows
  • Samsung Smart TV
  • Sony Smart TV
  • VİZİO Smart TV

  Yer alıyor.

  GeliştiriciTelevisaUnivision Interactive Inc.
  UyumlulukApple TV için tvOS 13.0 ve üzeri / iPhone İOS ve iPod Touch 13.0 ve üzeri / iPad için iPadOS 13.0 ve üzeri
  Boyut147.5 MB
  FiyatÜcretsiz(Uygulama İçi Satın Alım Mevcut)
  Yaş Sınırı12+

  2022’nin En İyi Apple Watch Uygulaması: Genter Streak

  Genter Streak

  Apple Watch kullanıcıları için 2022’nin en iyi Apple Watch uygulamasıGenter Streak” oldu. 2021 yılında kullanıma sunulan uygulama “Sağlık ve Fitness” kategorisinde yer alıyor. Tam adı “Genter Streak Workout Tracker” olan uygulama “Gentler Stories LLC” tarafından geliştirildi.

  Gentler Streak uygulaması, fonksiyonel bir “egzersiz” ve “fitness” uygulamasıdır. Uygulama, fitness takip desteği sağlar. Apple Watch kullanıcısı hareket halinde olduğunda “kondisyon” takibi yapar. Ayrıca antrenman esnasında “kalp atış hızı” ve “antrenman etkisi” ile ilgili verileri anlık verir. Apple Watch için “kilit ekranı” ve ana ekran “widget’ı” bulunuyor. Uygulamada;

  • Günlük fitness özeti
  • 10 günlük egzersiz takibi
  • Anlık etkinlik durumu
  • Günlük kondisyon programı düzenleme
  • Günlük kondisyon ve sağlık takibi
  • Antrenman özetleri
  • Uzman öneri ve rehberliği
  • Antrenman günlüğü
  • Hedef ve mevcut durum tablosu/karşılaştırması
  • Plan değişikliklerine göre yeni plan düzenlemesi
  • Aylık ve yıllık özetler

  Gibi fonksiyonlar yer alır.

  Uygulama ücretsiz olsa da abonelik modelleri bulunur. Her abonelik modelinin farklı kullanım sınırlamaları bulunur.

  Abonelik ModeliFiyat DolarFiyat TL
  Gentler Premium Yıllık Aile24.99 Dolar579.99 TL
  Gentler Premium Yıllık24.99 Dolar579.99 TL
  Gentler Premium Aylık7.99 Dolar184.99 TL
  Gentler Premium Yıllık Aile49.99 Dolar1.199.99 TL
  Gentler Premium Lifetime139.99 Dolar3.199.99 TL
  Gentler Premium Yıllık39.99 Dolar899.99 TL
  Gentler Premium Lifetime69.99 Dolar1.599,99 TL
  Gentler Premium Aylık Aile8.99 Dolar209.99 TL

  İngilizce ve İspanyolca dil desteği bulunur. Türkçe dil desteği bulunmamaktadır.

  GeliştiriciGentler Stories LLC
  UyumlulukiPhone İOS ve iPod Touch 13.0 ve üzeri
  Boyut92.6 MB
  FiyatÜcretsiz(Uygulama İçi Satın Alım Mevcut)
  Yaş Sınırı12+

  2022’nin En İyi App Store Oyunları

  App Store Games

  Apple’nin seçtiği yılın en iyi App Store oyunları arasında popüler isimler yer aldı. Özellikle iPhone için mobil oyun dünyasının popüler oyunlarından “Apex Legends Mobile” seçildi. Apple CEO’su Tim Cook tarafından 2022 yılının en iyi App Store oyunları platformlara göre açıklandı. İşte 2022’nin en iyi iPhone, iPad, Mac, Apple TV ve Apple Arcade oyunları!

  Apple Arcade Nedir?

  Apple Arcade

  Apple Arcade, Apple’ın hizmete sunduğu “video oyun” abonelik modelidir. İlk defa 2019 yılında hizmete başladı. Kullanıcı ve ailesi, “çevrimiçi” veya “çevrimdışı” olarak oynayabileceği oyunlara erişim sağlayabilir. iPhone, Apple TV, iPod Touch, İpad ve Mac platformlarına uyumludur. 

  Apple Arcade, “iOS 13”, “iPadOS 13”, “MacOS Catalina” ve “tvOS 13” ve sonraki sürümleri için uyumludur.

  Uygulama içi satın alım bulunmayan ve 200+ oyunun(eklenmeye devam ediliyor) yer aldığı oyun servisidir. Apple Arcade abonelik ücreti aylık 4.99 Dolar’dır. Apple Arcade Türkiye abonelik ücreti ise 34.99 TL’dir. Ayrıca ilk ay ücretsizdir. Bununla birlikte bir Apple cihazı satın alındığında 90 gün içerisinde 3 aylık ücretsiz Apple Arcade üyeliği alınabiliyor.

  2022’nin En İyi iPhone Oyunu: Apex Legends Mobile

  Apex Legends Mobile

  2022’de en iyi iPhone oyunuApex Legends Mobile” oyunu oldu. Son dönemin en popüler “Battle Royale” oyunu olan “Apex Legends”, ilk kez 2019 yılında yayınlandı. Oyun, “Respawn Enterainment” tarafından geliştirilirken, “Electronics Arts” tarafından yayınlandı. 2019’da ilk olarak MicrosoftWindows”, “Xbox One” ve SonyPlayStation 4” için yayınlandı.

  Oyunun 2021 yılında “Nintendo Switch” versiyonu yayınlandı. 2022 yılındaysa SonyPlayStation 5” ve MicrosoftXbox Series X/S” sürümü yayınlandı. “Apex Legends Mobile”, yani mobil versiyonu 2022 Mayıs ayında hem “Android” hem de “iOS” için yayınlandı. Oyun Mayıs 2022’den beri iPhone’daki en çok tercih edilen oyun olarak, yılın en iyisi oldu.

  Apex Legends Mobile’de oyuncular 2 veya 3 kişilik takımlar oluşturur. Kendi efsanesini seçen oyuncular 20 farklı takımın yer aldığı alanda mücadele eder.

  PaketFiyat(Dolar)Fiyat(TL)
  Syndicate Gold Pack 1 1 0.99 Dolar-
  Syndicate Gold Pack 32.99 Dolar69.99 TL
  Syndicate Gold Pack 4-89.99 TL
  Syndicate Gold Pack 54.99 Dolar109.99 TL
  Syndicate Gold Pack 67.99 Dolar179.99 TL
  Syndicate Gold Pack 79.99 Dolar219.99 TL
  Syndicate Gold Pack 13-519.99 TL
  Syndicate Gold Pack 1424.99 Dolar-
  Syndicate Gold Pack 17-1.019.99 TL
  Syndicate Gold Pack1849.99 Dolar-
  Syndicate Gold Pack 2199.99 Dolar-
  Syndicate Gold Pack 23-279.99 TL
  Special Offer 31.99 Dolar44.99 TL
  Special Offer 75.99 Dolar129.99 TL

  Oyun, sezon ve dönemlik olarak farklı temalardan güncellemeler almaktadır.

  GeliştiriciEA Swiss Sarl
  UyumlulukiPhone İOS ve iPod Touch 11.0 ve üzeri / iPad için iPadOS 11.0 ve üzeri
  Boyut3.9 GB
  FiyatÜcretsiz(Uygulama İçi Satın Alım Mevcut)
  Yaş Sınırı12+

  2022’nin En İyi iPad Oyunu: Moncage

  Moncage

  2020 yılında piyasaya sürülen “Moncage”, 2022’nin en iyi iPad oyunu olarak seçildi. Oyun, “X.D. Network Inc.” Tarafından geliştirilen bir bulmaca oyunudur. Oyuncular, gizemli bir küp içerisine hapsedilen dünyadaki bulmacaları çözmeye çalışıyor. Oyuncu, bu özel dünya içerisindeki detayları ve ipuçlarını kullanarak, kurtuluş yolunu bulmak için mücadele veriyor.

  GeliştiriciX.D Network Inc.
  UyumlulukiPhone İOS ve iPod Touch 11.0 ve üzeri / iPad için iPadOS 11.0 ve üzeri / Mac için MacOS 11.0 ve üzeri(Apple M1 İşlemci)
  Boyut939.1 MB
  Fiyat3.99 Dolar / 89.99 TL
  Yaş Sınırı4+

  2022’nin En İyi Mac Oyunu: Inscryption

  Inscryption

  Apple Mac cihazlarının bu yılki en iyi oyunu “Inscryption” oldu. “Devolver Digital Inc.” tarafından geliştirilen oyun, 2020 yılında piyasaya sürülmüştü. Oyun MacOS sürümünün haricinde diğer platformlarda da oynanabiliyor.

  Inscryption, “Nintendo Switch”, SonyPlayStation 4” ve “PlayStation 5” konsollarında oynanabiliyor. Ayrıca MicrosoftWindows” ve yanı sıra “Linux” ve “GeForce Now” üzerinden de oynanabiliyor. Oyun “PS4” ve “PS5” platformlarında 199 TL olarak satılıyor. Inscryption Steam fiyatı ise 50 TL olarak açıklandı. Oyunun Nintendo Switch fiyatı ise 19.99 Dolar.

  Kaçış odası stilinde bulmaca ve psikolojik gerilim türünde bir oyundur. Oyuncular kartlar üzerindeki gizemi açığa kavuşturabilmeye çalışıyor.

  GeliştiriciDevolver Digital Inc.
  UyumlulukMacOS 10.13.0 ve üzeri
  Boyut1.8 GB
  Fiyat19.99 Dolar / 89.99 TL
  Yaş Sınırı12+

  Yılın Mac oyunu olan Inscryption MacOS sistem gereksinimleri!

  ÖzellikMinimumÖnerilen
  İşletim SistemiMacOS X 10.13
  İşlemciİntel Core i5-5350U / İntel Core i5-2400S İntel Core i5 3470 İntel Core i5 6500
  RAM8 GB
  Ekran KartıAMD Radeon R9 M390(2048 VRAM)
  Depolama3 GB “Kullanılabilir Alan”

  Microsoft Windows üzerinden oynamak isteyenler için Inscryption sistem gereksinimleri ise şu şekilde;

  ÖzellikMinimumÖnerilen
  İşletim SistemiWindows 7
  İşlemciİntel Core i5-760 / AMD Athlon II X4 645 AM3İntel Core i5 3470 / AMD FX-4350
  RAM4 GB8 GB
  Ekran KartıGeForce GTX 550 Ti(3072 VRAM) / Radeon HD 6850(1024 VRAM)GeForce GTX 1050 2048 VRAM / Radeon RX 460 4096 VRAM
  Depolama3 GB “Kullanılabilir Alan”

  2022’nin En İyi Apple TV Oyunu: El Hijo

  El Hijo

  2022’de Apple TV’nin en iyi oyunuEl Hijo” oldu. 2020 yılında piyasaya sürülen oyun “Honig Studios” ve “Quantumfrog” tarafından geliştirildi. Oyunun yayıncılığını ise “HandyGames” yapıyor. Ayrıca oyunun tam adı “El Hijo: A Wild West Tale” şeklindedir.

  Oyun SonyPlayStation 4”, MicrosoftXbox One” ve “Nintendo Switch” konsollarında yer alıyor. Ayrıca “Stadia” ve yanı sıra MicrosoftWindows” üzerinden de oynanabiliyor. El Hijo, GooglePlay Store” ve AppleApp Store” mağazalarından da indirilebiliyor.

  El Hijo Steam fiyatı 35 TL’dir. El Hijo PlayStation 4 fiyatı 122.85 TL’dir. El Hijo Play Store fiyatı 41.99 TL’dir. El Hijo App Store fiyatı ise 219.99 TL’dir. El Hijo Xbox One 56.25 TL olarak belirlendi. 

  GeliştiriciHonig Studios / Quantumforg
  UyumlulukApple TV için tvOS 10.0 ve üzeri / iPhone iOS ve iPod Touch için 13.0 ve üzeri / iPad için iPadOS 13.0 ve üzeri
  Boyut1.3 GB
  Fiyat9.99 Dolar / 219.99 TL
  Yaş Sınırı9+

  Microsoft Windows için Steam’de yer alan El Hijo sistem gereksinimleri ise şu şekilde;

  ÖzellikMinimumÖnerilen
  İşletim SistemiWindows 10 “64 bit” 
  İşlemciDual Core CPU Nedir? “2.6 GHz”
  RAM8 GB
  Ekran KartıGeForce 560 / AMD Radeon HD 5830
  Depolama3.500 MB

  2022’nin En İyi Apple Arcade Oyunu: Wylde Flowers

  Wylde Flowers

  Apple’ın popüler oyun servisi “Apple Arcade” için yılın en iyi oyunu “Wylde Flowers” oldu. 2022 yılında sunulan oyun “Studio Drydock Pty Ltd” tarafından geliştirildi. “Unity” tabanlı oyun bir çiftçilik simülasyonu oyunudur. Oyun Apple Arcade haricinde “Nintendo Switch” ve “Microsoft Windows” sürümlerine de sahiptir.

  Apple Arcade üzerinden almak için abonelik bulunması gerekiyor. Bununla birlikte Wylde Flowers Steam fiyatı 40 TL’dir.

  GeliştiriciStudio Drydock Pty Ltd
  UyumlulukApple TV için tvOS 13.0 ve üzeri / iPhone iOS ve iPod Touch için 13.0 ve üzeri / iPad için iPadOS 13.0 ve üzeri / Mac için MacOS 13.0 ve üzeri
  Boyut2.7 GB
  FiyatApple Arcade Aboneliği
  Yaş Sınırı12+

  Steam’de yer alan Wylde Flowers sistem gereksinimleri ise şu şekilde

  ÖzellikMinimumÖnerilen
  İşletim SistemiWindows 7 “SP1+” 
  İşlemciSSE2 komut destekli X64 mimarisi
  RAM4 GB
  Ekran KartıDX10 / DX11 ve DX12 özellikli GPU
  Depolama4 GB

  App Store Yılın Çin Oyunu: League of Legends Esports Manager

  League of Legends Esports Manager

  App Store’da yılın en iyi Çin oyunu “League of Legends Esports Manager” oldu. League of Legends(LoL) efsanesinin özel versiyonudur. Geliştirici “Shenzhen Tencent Tianyou Technology Ltd.” tarafından 10.yıl kutlamaları kapsamında “League of Legends Esports Manager” oyunu yayınladı. Oyun “e-spor menajerliği simülasyonu” türündedir. Oyuncular “e-spor takımı” yöneticiliği yapıyor.

  GeliştiriciShenzhen Tencent Tianyou Technology Ltd.
  UyumlulukiOS 8.0 ve üzeri “iPad/iPhone/iPhone Touch”
  Boyut61 MB
  FiyatÜcretsiz
  Yaş Sınırı12+

  App Store Kültürel Etki Ödülü Alan Oyunlar

  App Store

  Apple, doğrudan yaşama etkisi olmasıyla dikkat çeken oyunları da ödüllendirdi. App Store editörlerince belirli kriterlere göre 2022 yılının “App Store Kültürel Etki” ödülünü kazanan oyunları belirledi. Ödül kazanan oyunlar “Inua-A Story in Ice and Time”, “Waterllama” ve “Locket Widget” oldu. Ayrıca ödül alan diğer oyunlar arasında “Dot’s Home” ve “How We Feel” bulunuyor.

  How We Feel

  How We Feel

  App Store Kültürel Etki ödülü kazanan ilk oyun “How We Feel” oldu. Oyun, günlük duygu durumunu dışa vurmalarına yardımcı olacak kelimelerde yardımcı oluyor. Ayrıca bu duygularına yönelik özel stratejilerde önerir.

  GeliştiriciThe How We Feel Project Inc.
  UyumlulukiPhone ve iPod Touch için iOS 14.4 ve üzeri
  Boyut70.6 MB
  FiyatÜcretsiz
  Yaş Sınırı4+
  How We Feel

  Dot’s Home

  Dot’s Home

  Tek oyunculu türdeki “Dot’s Home”, bu yılın en iyi kültürel etki oyunlarından oldu. Oyuncular, ABD’nin Detroit şehrinde büyükannesinin evinde yaşayan genç bir kızın hikayesini oynuyor. Ailesinin geçmişine yolculuk yaparak, yaşadıkları ırksal ve toplumsal sorunlarını görüyor. Oyun, 2 boyutludur ve “anlatı” türündedir.

  Dot’s Home, “Weathered Sweater”, “Aerial_Knight” ve “Titan ARX Interactive” tarafından geliştirildi. Oyunun yayıncılığını ise “Rise-Home Stories Project” yapıyor. Oyun 2021 yılında piyasaya sürülmüştü. Oyun ücretsiz olarak sunulurken, App Store dışında “Steam” üzerinden de alınabiliyor.

  GeliştiriciJoLu Productions Inc.
  UyumlulukiPhone ve iPod Touch için iOS 10.0 ve üzeri / iPad için iPadOS 10.0 ve üzeri / Mac için MacOS 10.9.0 ve üzeri
  Boyut199.9 MB
  FiyatÜcretsiz
  Yaş Sınırı4+

  MacOS için Dot’s Home sistem gereksinimleri şu şekilde;

  Özellik Minimum Önerilen

  İşletim SistemiWindows 7 Windows 10
  İşlemciDual Core 2.0 GHz
  RAM4 GB
  Ekran Kartıİntel HD Graphics Nvidia / AMD “Deticated Graphics”
  DirectXSürüm 11
  Depolama455 MB

  Steam üzerinden alınabilen oyunun sistem gereksinimleri de belli oldu. Windows için Dot’s Home sistem gereksinimleri;

  İşletim SistemiSierra 10.12 “64 bit”
  İşlemciX64 Dual Core 2.0 GHz x64 Quad Core 2.4 GHz
  RAM4 GB
  Ekran KartıMetal Capable İntel ve AMD GPU
  Depolama482 MB

  Locket Widget

  Locket Widget

  App Store’da yılın kültürel etki ödülü kazanan bir diğer oyunuysa “Locket Widget” oldu. Oyun, “Locket Labs Inc.” tarafından geliştirildi ve yayınlandı. Oyunda kullanıcı aile ve arkadaşlarının “Ana Ekranı” için “canlı fotoğraf” gönderimi sağlıyor. 

  GeliştiriciLocket Labs Inc.
  UyumlulukiPhone ve iPod Touch için iOS 14.1 ve üzeri
  Boyut78.8 MB
  FiyatÜcretsiz
  Yaş Sınırı12+

  Waterllama

  Waterllama

  Tam adı “Water tracker Waterllama” olan “Waterllama”, 2022 yılının kültürel etki ödülü kazananlarından oldu.

  Waterllama, kullanıcılara farklı ve renkli fonksiyonlarla sıvı alım hatırlatması sağlar. Sağlıklı su tüketimi konusunda ihtiyaç duyulanın atlanmamasını sağlar.

  GeliştiriciVitalii Mogylevets
  UyumlulukiPhone ve iPod Touch için iOS 13.0 ve üzeri / iPad için iPadOS 13.0 ve üzeri / Mac için MacOS 11.0 ve üzeri(Apple M1 İşlemci)
  Boyut239.5 MB
  FiyatÜcretsiz
  Yaş Sınırı4+

  Inua - A Story in Ice and Time

  Inua - A Story in Ice and Time

  Inua - A Story in Ice and Time ile kullanıcılar macera türündedir. Kullanıcı “Inua gelenekleri” ile birlikte folk ve tarihi bilgileri keşfetme fırsatını yakalar. 

  GeliştiriciARTE France Apps
  UyumlulukiPhone ve iPod Touch için iOS 11.0 ve üzeri / iPad için iPadOS 11.0 ve üzeri
  Boyut1.4 GB
  Fiyat3.99 Dolar / 89.99 Dolar
  Yaş Sınırı9+

  Apple tarafından açıklanan App Store’un 2022’deki en iyileriyle ilgili sizin düşünceleriniz neler? Görüşlerinizi yorum kısmına veya R10.NET Forum’a iletebilirsiniz.

  2008'den bugüne profesyonel içerik yazarlığı!

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  Tüm Yorumlar
  Toplam 0 Yorum

  İlgili İçerikler:

  Windows 11’de Başlat Menüsü Değişiyor: Telefon Bildirimleri ve Pil Durumu Göstergesi Geliyor!

  Windows 11'in yeni özelliğiyle, Android telefon bildirimleri ve pil durumu doğrudan Başlat menüsünden görüntülenebilecek, kullanıcılar için büyük kolaylık sağlanacak.

  Bugatti, Yeni Hibrit Süper Otomobili Tourbillon'u Tanıttı: İşte Tasarımı ve Özellikleri!

  Bugatti, 1800 beygir gücündeki yeni hibrit süper otomobili Tourbillon'u tanıttı. Bu araç, inanılmaz performans ve yenilikçi teknolojisiyle dikkat çekiyor.

  TikTok, Whee Uygulamasını Tanıttı: Instagram’a Rakip Olacak!

  TikTok, Instagram'a rakip yeni fotoğraf paylaşım uygulaması Whee'yi tanıttı. Yalnızca arkadaşlarla paylaşım imkanı sunan Whee, Türkiye'de erişime açıldı.

  iPhone 16 Modellerinin Tüm Boyutları Belli Oldu: İşte Detaylar!

  Apple'ın iPhone 16 serisi boyutları sızdırıldı. iPhone 16 Pro ve Pro Max modellerinde yan boyutlar büyüdü. Yeni modeller bu sonbaharda piyasaya sürülecek.

  2022’nin En İyi App Store Uygulama ve Oyunları Belli Oldu!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et